אודות המועצה

מועצת הסטודנטים למשפטים היא עמותה רשומה ללא מטרת רווח אשר נוסדה בתחילת שנות השבעים.

בראש המועצה עומדים יו"ר וסגן יו"ר. כמו כן, פועלות במועצה שלוש ועדות: אקדמית, תרבות ורווחה, וקשרי חוץ; בראש כל ועדה עומד ראש ועדה. ב'ועד המנהל' של המועצה, חברים יו"ר, סיו"ר, ראשי הועדות ונציג נוסף מהמועצה. בנוסף, במועצה ארבעה בעלי תפקידים מקבלי שכר: גזבר, מבקר המועצה ,מנהלת תפעול ומנהל אתר האינטרנט.

מעט על הועדות:
  • ועדה אקדמית - מרכזת בתוכה את כל העניינים האקדמים הקשורים בסטודנטים בפקולטה. בין היתר אחראית הועדה על שמירת זכויות הסטודנט במהלך תקופת הלימודים. הועדה מרכזת את פרויקט נציגי הקורסים, פרויקט זה דואג שלכל קורסי הליבה בפקולטה (חטיבה ראשונה ושניה) יהיו נציגים שישמרו על קשר רציף עם המרצה והמתרגל וידאגו להעברה יעילה של הקורס מבחינת הסטודנטים בפקולטה. הועדה עובדת בשנה האחרונה על ייעול תהליכים שונים בפקולטה כמו – נוהל הגשת עבודות, נוהל ערעורים וכו'.
  • ועדת פנים, תרבות ורווחה - אחראית על אירועים מטעם המועצה המתקיימים בתוך הפקולטה ומחוצה לה. בין היתר אחראית הועדה על ארגון המסיבות שמקיימת המועצה, ימים מיוחדים המתנהלים בפקולטה (ימי ספורט, יום בירה ועוד...) ארגון אירועי התנדבות שונים ופעילויות למען הקהילה.
  • ועדת קשרי חוץ - הועדה האחראית על גיוס תרומות למועצה, לתכנית "מבואות משפט", וכן אחראית על קיום כנסי ההתמחות המתקיימים בפקולטה לקראת ראיונות ההתמחות, כנסים אלו מביאים לפקולטה את גדולי משרדי עורכי הדין במשק נותנים מידע רב לסטודנטים למשפטים אודות המקומות בהם הם יתמחו בעתיד. לאחרונה מרכזת הועדה את הטיפול בנושא הסדרת המועד לסגירת ההתמחות אותו היא מנהלת מול לשכת עורכי הדין.
מלבד זאת פועלת המועצה בתוך ערוץ "פורום הסטודנטים למשפטים באוניברסיטאות" המורכת מיושבי ראש המועצות בארבעת האוניברסיטאות ומנהיג תהליכים עמוקים של שינוי אופי המקצוע והלימודים, מתגייס למאבקים שונים ומשתף פעולה בכל שאר זירות העשייה.

בשנה החולפת, בשיתוף פעולה הדוק עם הפקולטה חרטה המועצה על דגלה הגשמת רציונל נוסף, שהונח בבסיסו של הפרוייקט המשותף – "בוכמן – הפקולטה כבית". המועצה וההנהלה, מאחורי הקלעים ולפניהם, פועלות בשיתוף לקבלת משובים בנושאים שונים ויישום מסקנותיהם, ייצור שיחות "במה פתוחה" לסטודנטים,שיחות חתך תקופתיות, וקידום פרויקטים שונים אותם קצרה היריעה מלהכיל.