אודות המועצה

מועצת הסטודנטים והסטודנטיות למשפטים היא עמותה רשומה ללא מטרת רווח אשר נוסדה בתחילת שנות השבעים.

בראש המועצה עומד יו"ר המועצה, אסף הרפז. כמו כן, פועלות במועצה שלוש ועדות: אקדמית, תרבות ורווחה, וקשרי חוץ; בראש כל ועדה עומד ראש ועדה. ב'ועד המנהל' של המועצה, חברים היו"ר, סגן היו"ר, וראשי הוועדות. בנוסף, במועצה שני בעלי תפקידים מקבלי שכר: מבקרת המועצה דניאל אסולין וגזבר המועצה יובל סוקולצקי.

מעט על הועדות:
  • ועדה אקדמית - באופן שוטף, הוועדה האקדמית אחראית על ריכוז ופתרון הבעיות האקדמיות שעולות מהסטודנטים במהלך השנה. הוועדה פועלת על מנת להקל, לשפל, לייעל ולהטיב את החיים בפקולטה. הועדה מרכזת את פרויקט נציגי הקורסים, הדואג שלכל קורסי הליבה בפקולטה (חטיבה ראשונה ושניה) יהיו נציגים שישמרו על קשר רציף עם המרצה והמתרגל וידאגו להעברה יעילה של הקורס מבחינת הסטודנטים בפקולטה. הועדה עובדת בשנה האחרונה על ייעול תהליכים שונים בפקולטה, לרבות טיפול שוטף בנושא המבחנים הממוחשבים בפקולטה, המשך חיזוק שיתוף הפעולה והקשרים הטובים של המועצה עם הנהלת הפקולטה ועוד. הוועדה מנהלת מאגרי מידע שונים לטובת הסטודנטים והסטודנטיות: בנק מבחנים, בנק עבודות, ואיסוף מחברות וסיכומים מהקורסים השונים. בראשות הוועדה עומדת נטע נוביק.
  • ועדת פנים, תרבות ורווחה - אחראית על רווחת הסטודנטים בפקולטה והתנאים הסוציאליים בפקולטה לרבות המועדון ששופץ זה לאחרונה. הוועדה אחראית על ציון חגים ומועדים, ארגון מסיבות, לרבות נשף הסטודנטים למשפטים, קיום ימי שיא המתנהלים בפקולטה, אירועי התנדבות שונים ופעילויות למען הקהילה. בראשות הוועדה עומד עמית גרשון.
  • ועדת קשרי חוץ - אחראית על קשרי החוץ של המועצה וכן על קיום כנסי ההתמחות המתקיימים בפקולטה לקראת ראיונות ההתמחות, כנסים אלו מביאים לפקולטה את גדולי משרדי עורכי הדין במשק נותנים מידע רב לסטודנטים למשפטים אודות המקומות בהם הם יתמחו בעתיד. בנוסף, הוועדה אחראית על תכנית המנטורשיפ במסגרתה סטודנטים משנים קודמות חונכים סטודנטים בימיהם הראשונים בפקולטה כדי לסייע להם עם הכניסה לאקדמיה, כמו גם על פרוייקט המועדונים שמטרתו להנגיש שיח משפטי-פרקטי בתחומי עניין מגוונים ולקיים שיתוף פעולה רציף עם משרדים גדולים כמו גם עם נציגים מהמגזר הציבורי. בשנים האחרונות מובילה הוועדה משלחת סטודנטים למוסדות אקדמיים מובילים ברחבי אירופה. בראשות הוועדה עומד מר ערן חיו.
מלבד זאת פועלת המועצה בתוך "פורום הסטודנטים למשפטים באוניברסיטאות" המורכב מיושבי ראש המועצות בארבעת האוניברסיטאות (ת"א, ירושלים, בר-אילן, חיפה) ומוביל תהליכים עמוקים של שינוי אופי המקצוע והלימודים, מתגייס למאבקים שונים ומשתף פעולה בכל שאר זירות העשייה.

לאחרונה, ובשיתוף פעולה הדוק עם הפקולטה חרטה המועצה על דגלה הגשמת רציונל נוסף, שהונח בבסיסו של הפרוייקט המשותף – "בוכמן – הפקולטה כבית". המועצה וההנהלה, מאחורי הקלעים ולפניהם, פועלות בשיתוף לקבלת משובים בנושאים שונים ויישום מסקנותיהם, ייצור שיחות "במה פתוחה" לסטודנטים, שיחות חתך תקופתיות, וקידום פרויקטים שונים ומגוונים.