מועדון משפט בינלאומי

 
פעילות מועדון משפט בינלאומי לשנת 2017-2018

פאנל ההשמה ושולחנות עגולים השנתי של המועדון

בהשתתפות: משרד עו"ד יגאל ארנון ושות', משרד עו"ד מיתר ושות', משרד עו"ד גולדפרב זליגמן ושות', משרד נשיץ ברנדס אמיר ושות', משרד GKH, משרד המשפטים, משרד החוץ, המטה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה, והמחלקה הבינלאומית בפרקליטות.

מפגש בנושא המשפטן הדיפלומטי

עו"ד ראובן אידלמן, וסגנית היועמ"ש – עו"ד תמר קפלן תורג'מן נפגשו איתנו להרצאה מרתקת בנושא אתגרי הייעוץ המשפטי במשרד החוץ בדגש על תחום ההסגרה והחסינות הבינלאומיות.

מפגש  בנושא אמנות וסנקציות

בהשתתפות עו"ד קרן שחר, מנהלת מחלקת אמנות בין-לאומיות באגף היועץ המשפטי במשרד החוץ, משמשת כיועצת משפטית לעניינים אסטרטגיים ועומדת בראש הפרויקט ליישום סנקציות מועבי"ט בישראל. שירתה בעבר כיועצת מדינית למשלחת ישראל לאו"ם בניו-יורק. נבחרה לאחרונה לכהן כסגן יו"ר הועד המנהל של ועדת החלל של האו"ם (CPOUOS) לשנים 2018-19.

המפגש עסק בהצגת פעילות מחלקת אמנות בין-לאומיות באגף היועץ המשפטי במשרד החוץ תוך התמקדות בפרויקט הסנקציות אשר נועד לתכלל ולחזק את היישום של סנקציות מועצת הביטחון בישראל (אמברגו נשק, מגבלות תנועה, הקפאת נכסים, מגבלות סחר ועוד). ההרצאה נגעה גם בהיבטים בינלאומיים של עניינים אסטרטגיים בהם מטפלת המחלקה ועל הקשר שבין דיפלומטיה למשפט בינלאומי.

מפגש משותף עם מועדון משפט וקולנוע

המפגש סבב סביב משבר הפליטות מסודן, לאחר שצפינו בסרט הדוקומנטרי Best of Antonov, שמענו עדות של פליטים מישראל ולאחר מכן קיימנו דיון בהובלתו של ד"ר יובל ליבנת, מנחה הקליניקה לפליטים בפקולטה.

 

פעילות מועדון משפט בינלאומי לשנת 2016-2017

פאנל ההשמה ושולחנות עגולים השנתי של המועדון

בהשתתפות: משרד עו"ד יגאל ארנון ושות', משרד עו"ד מיתר ושות', משרד החוץ, משרד ראש הממשלה, והמחלקה הבינלאומית בפרקליטות.

מפגש עם עו"ד ברק פלאט, שותף במשרד עו"ד יגאל ארנון ושות'

שסיפר לנו סיפורי דגל מעולם המיזוגים והרכישות. עו"ד פלאט דיבר על המשמעויות הבינלאומיות של עסקאות M&A גדולות שעשה בתקופה האחרונה כמו עסקת מובילאיי, מכירת SalesPredict ל- Ebay ומכירת ClarityRay ל- Yahoo.

מפגש עם אל"מ פנינה שרביט ברוך

דיברה עם משתתפי המפגש על החלטה 2334 של מועצת הביטחון בנוגע להתנחלויות, וההשלכות שלה על מדינת ישראל.

מפגש עם עו"ד אלי בכר, היועץ המשפטי של השב"כ לשעבר

המפגש עסק בהשתלבות המשפט בכלל, והמשפט הבינלאומי בפרט בשירותי הביטחון. עו"ד בכר דיבר על האופי המיוחד של המשפט בארגונים ביטחוניים, בתשתית המשפטית ביסוד פעילות הביטחון, בדגש על ארגונים חשאיים בישראל, על אופי והיקף תפקיד היועמ"ש, דרך דיון בתחום הסיכולים הממוקדים, השופך אור על מערך הייעוץ המשפטי בארגוני הביטחון הישראליים, וכן על השתלבות המשפט הבינלאומי בצמתי קבלת החלטות.

 
לעדכונים שוטפים הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו