מועדון נשים ומשפט

מועדון נשים ומשפט מבקש ליצור קבוצה מובילה של סטודנטיות וסטודנטים המעוניינים להתעמק בנושאים הנוגעים למקומן של נשים בעולם המשפט הישראלי, דרך מפגש עם נשות מפתח מהאקדמיה ומהסקטור הפרטי והציבורי.

השאלה בדבר מקומה של האישה איננה רלבנטית רק לנשים, אלא גם לגברים. בוגרות ובוגרי הפקולטה למשפטים בתל אביב עתידים ועתידות להתברג במשרות מובילות במגוון תחומים, ומטרתנו היא כי הסוגיות בהן נעסוק במועדון יהדהדו בעשייה העתידית של חבריו.

המועדון נפגש ועתיד להיפגש עם נשים בתפקידים מרכזיים במגזר הציבורי והעסקי כדי תוך פתיחת צוהר לתחומי עיסוקן המגוונים, הוא עוסק בסוגיות הרלוונטיות ביותר לחייהן של נשים המעוניינות להתקדם ולפרוץ גבולות בתחומן ונבחן אותן ברמה התיאורטית, המעשית והמשפטית. חלק מן הסוגיות הרלוונטיות למועדון הן סוגיות משפטיות מובהקות מבחינה מגדרית כמו דיני משפחה; שוויון, אפליה ואפליה סמויה; הטרדה מינית; ייצוג נשי במוקדי כוח משפטיים; ונושאים נוספים כמו זנות ושירותי ליווי, פונדקאות ועוד, וכן שאלות מקצועיות לגבי עתידנו כמו נשים בעולם הליטיגציה, מכשולים בדרך לשותפות במשרד, השתלבות במגזר העסקי,  אי שוויון בשכר, קיומה של תקרת הזכוכית, חופשת לידה, יחסי מרות ועוד.

פעילות המועדון: מאז הקמתו של המועדון עסקנו במגוון גדול של נושאים - במפגש הפתיחה של המועדון היה לנו הכבוד לארח את שופטת בית המשפט העליון בדימוס, דליה דורנר. המפגש הבא עסק בשאלת הסדרת נושא הזנות בישראל ובו התארחו עו"ד מיכל ליבל והעיתונאית ורד לי. לאחר מכן קיימנו מפגש שעסק במקומן של משפטניות במקצוע המשפטי, ובו אירחנו את כבוד השופטת ד"ר מיכל אגמון-גונן עו"ד מיה ליקוורניק.  ד"ר יפעת ביטון התארחה גם היא במועדון ושוחחה על פמיניזם מזרחי ותיאוריה פמיניסטית ומשפט. בהמשך השנה סיירנו לכלא נווה תרצה ונפגשנו עם אסירות וסוהרות, כדי ללמוד על המאפיינים של כלא נשים.  לסיכום השנה, הקרנו את הסרט "גט" ואירחנו את פרופ' דפנה הקר ופרופ' אריה אדרעי מהפקולטה למשפטים יחד עם הרב ד"ר עו"ד רפי רכס מהייעוץ המשפטי של בתי הדין הרבניים, ששוחחו על הקשיים שעומדים בפני נשים המגיעות לדיונים בבתי הדין הרבניים.

את שנת תשע"ו פתחנו בדיון בעקבות פרשת "אלנבי 40", שעסק בשאלת ההסכמה בעבירת האונס הישראלית. התארחו בו ח"כ מרב מיכאלי, ד"ר פונדיק וד"ר הדר דנציג-רוזנברג. https://ci6.googleusercontent.com/proxy/RnNZfQn2o2xpggJQqefCOervMbPIci5mujDPJnvl43kv6Rtxjyh5gHN_JKVzeU-aaGz3pePFgxfoAAtZJZNx8mveVTc-11j98EfuAJVcumUenA=s0-d-e1-ft#https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

עדכונים נוספים- בקבוצת הפייסבוק שלנו!